Siatkarskie derby Łodzi – ŁKS górą

ŁKS Commercecon Łódź triumfował w kolejnym derbowym meczu z Grot Budowlanymi Łódź 3:0. Chociaż wynik nie oddaje w pełni przebiegu spotkania, to siatkarki Budowlanych stawiły twarde warunki liderowi Tauron Ligi i kibice ŁKS, zgromadzeni w Sport Arenie, drżeli o wynik.

Zaskakujący skład

Skład obu drużyn zaskoczył kibiców. Po stronie ŁKS w pierwszej piątce zobaczyliśmy Zuzannę Górecką i młodą Julitę Piasecką, a w Budowlanych Martynę Łazowską i Judytę Gawlak.

Przebieg meczu

Mecz zaczął się od wyrównanej walki, ale gra obu drużyn była chaotyczna. To jednak postawa Budowlanych zasługiwała na uznanie, zwłaszcza za sprawą Durul i Kazały. Dzięki ich grze, przez większą część pierwszego seta był remis, ale ŁKS miało trudności z punktowaniem. Kiedy Budowlani zdobyli trzy punkty z rzędu i objęli prowadzenie, trener ŁKS musiał wziąć czas. Niestety, nie pomogło to i ŁKS nie znalazł sposobu na blok i ataki Durul i Fedusio. Budowlani weszli w końcówkę z trzypunktową przewagą, ale zabrakło im sił. ŁKS wygrał wojnę nerwów, będąc bardziej doświadczonym zespołem.