Rozrywka i edukacja w jednym – bezpłatne warsztaty dla łodzian na nadchodzący weekend

Stolarka, renowacja mebli czy metaloplastyka to tylko niektóre z dziedzin, które będą dostępne do zgłębiania podczas zbliżającego się weekendu. Łodzianie mogą liczyć również na serwis rowerowy oraz pomoc w naprawie sprzętu rehabilitacyjnego. A wszystko to podczas specjalnie przygotowanego pikniku, który zawiera również elementy poczęstunku.

Miejsce wydarzenia to Dom Kultury Widok, położony na osiedlu Widzew w Łodzi. Zaprasza on na Piknik Naprawczy organizowany razem z Łódzkim Majstrem. To właśnie tam, miłośnicy różnorakich form rękodzieła i majsterkowania będą mogli zapoznać się z działalnością kawiarenek naprawczych.

Organizatorzy eventu podkreślają, że udział w nim jest całkowicie bezpłatny. Wydarzenie planowane jest na sobotę, 15 lipca, a jego siedzibą będzie Dom Kultury Widok (jedna z filii Miejskiej Strefy Kultury) przy al. J. Piłsudskiego 133. Rozpoczęcie pikniku planowane jest na godzinę 10:00, a zakończenie około godziny 13:00. To wydarzenie inauguruje serię spotkań z cyklu „Majster Łódzki” w Domu Kultury Widok.

Organizatorzy są przekonani, że Piknik Naprawczy to nie tylko doskonała okazja do nauki nowych umiejętności, ale też możliwość spotkania się i wymiany doświadczeń z innymi entuzjastami. Przekonują, że jest to szansa na poznanie lokalnych kawiarenek naprawczych oraz odkrycie pełni ich potencjału i możliwości.