Reorganizacja kursowania autobusów miejskich w Łodzi

Po łódzkich ulicach zaszły istotne zmiany w ruchu autobusów. Autobusy linii 62 dostosowały swoją trasę do kierunku stacji Łódź Chojny, a linia 80B zostanie wstrzymana na dwa nadchodzące weekendy. Dodatkowo, mieszkańcy Łodzi będą mieli do dyspozycji autobusy zastępcze.

Rzecznik Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi, Tomasz Andrzejewski, poinformował o pracach drogowych na ul. Demokratycznej. Przedmiotem prac będzie pełna wymiana nawierzchni, sięgająca od al. Bartoszewskiego do ul. Starorudzkiej. W trakcie prac ul. Demokratyczna będzie jednokierunkowa w kierunku ul. Pabianickiej.

W związku z tymi zmianami, autobusy linii 62 zostały skierowane na alternatywną trasę, która obowiązywać będzie do odwołania.

Zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Łodzi wprowadził modyfikacje do schematów tras. Od środy 18 października, linia 62 jeździ trasą Bionanopark – dworzec Łódź Chojny, przejeżdżając przez ulice: Dubois, Pabianicka, Starorudzka, Ekonomiczna, Graniczna, Siostrzana, Bartoszewskiego, Demokratyczna, Paradna, Rzgowska. Te zmiany dotyczą wyłącznie kierunku do stacji Łódź Chojny.

W weekendy 21-22 oraz 28-29 października linia autobusowa 80B, która zapewnia połączenie ZOO Orientarium z dworcem Łódź Fabryczna, zostanie czasowo zawieszona.

Ponadto od 21 października wprowadzone zostaną zmiany w rozkładzie jazdy na linii 85, która kursuje między dworcem Łódź Fabryczna a pętlą Arturówek.

Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej są również planowane na weekend 20-22 października. Tramwaje zostaną wycofane z al. Kościuszki i ul. Zachodniej, a linia autobusowa 59 dostosuje swoją trasę do nowych warunków.