Remont wiaduktu na ulicy Dąbrowskiego. Sprawdzamy na jakim etapie są prace remontowe

Po skończonym remoncie północnej części wiaduktu na ulicy Dąbrowskiego, przyszedł czas na część południową. Od października trwają na niej prace remontowe. Mieszkańcy martwią się czy ten remont nie będzie przeciągał się tak bardzo jak na przykład remont ulicy Rydza-Śmigłego. Postanowiliśmy sprawdzić na jakim etapie są postępy pracy i kiedy zanosi się na koniec inwestycji.

Remont południowej części wiaduktu

4 października rozpoczął się kolejny etap przebudowy i remontu wiaduktu na ulicy Dąbrowskiego. Po skończonej części północnej, drogowcy przenieśli się na drugą stronę. Dobra wiadomość jest taka, że w przeciwieństwie do wiaduktu na ulicy Przybyszewskiego, na tym ruch samochodowy jest zachowany. Kierowcy mają możliwość przejechania przez wiadukt jednym pasem. Na szczęście w tym rejonie nie tworzą się z tego powodu bardzo duże korki. Zgodnie z planami wiadukt ma przejść generalny remont. Odnowione mają być wszystkie jego części, począwszy od nawierzchni, a na chodnikach i schodach dla pieszych skończywszy. Od początku remontu minęły już ponad 2 miesiące. Sprawdziliśmy na jakim etapie obecnie są prace. Na wiadukcie zerwano już nawierzchnię oraz zdemontowano stare chodniki i oświetlenie. Wciąż trwa proces wzmacniania konstrukcji wiaduktu. Drogowcy zakładają, że remont potrwa do końca 2022 roku, a na początku roku 2023 przywrócą na nim pełny ruch? Czy tak się stanie? Miejmy nadzieję, że ten remont się nie przeciągnie. Koszt całej inwestycji na południowej części wiaduktu to 9 milionów złotych.

Północna część wiaduktu – jak wygląda po remoncie?

Zastanawiacie się, co zmieniło się po remoncie na północnej części wiaduktu? Otóż wszystko! Wiadukt przeszedł kompleksową modernizację. Odnowiono wszelkie elementy konstrukcyjne. Zamontowano nowe oświetlenie, a także barierki i poręcze. Wyremontowano również schody dla pieszych. Przede wszystkim jednak odpowiednio zabezpieczono filary wiaduktu. Są odpowiedzialne za bezpieczeństwo, a także stabilność wiaduktu. W ramach przebudowy wiaduktu wyremontowano również dojazdy do niego. Dzięki temu remontowi, mieszkańcy Łodzi od jakiegoś czasu mogą cieszyć się równą nawierzchnią, a piesi łatwym dostępem do wiaduktu. Teraz dokładnie taka sama procedura czeka drugą część wiaduktu.