Religijne spotkanie podczas Ekumenicznej Drogi Światła w Łodzi

Wyznaczone na miejskich ulicach 14 przystanków, które symbolicznie odzwierciedlają spotkania ze Zmartwychwstałym Jezusem, opisane w ewangelicznych księgach Pisma Świętego. W piątkowe popołudnie, 10 maja, wierni z różnych wyznań zgromadzą się na Ekumenicznej Drodze Światła. To wydarzenie religijne jest organizowane przez współpracę Archidiecezji Łódzkiej i lokalnego oddziału Polskiej Rady Ekumenicznej.

Podczas tej wyjątkowej ekumenicznej manifestacji religijnej, uczestnicy zatrzymają się łącznie czternaście razy, aby wysłuchać fragmenty biblijne, które ukazują Chrystusa po Zmartwychwstaniu. Komentarze do interpretacji perykop będą przedstawione przez duchownych z wielu nurtów chrześcijaństwa, a także przedstawicieli Kościoła katolickiego.

Nabożeństwo ma swój początek o godzinie 19.30 w Kościele Ewangelicko-Reformowanym, który mieści się przy ulicy Radwańskiej 37. Od tamtego punktu, wierni przemaszerują ulicą Radwańską prowadzącą do ulicy Piotrkowskiej, aż do finałowego miejsca – Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, którego adres to ul. Piotrkowska 279/283.

Warto wspomnieć, że rytuał nabożeństwa Drogi Światła ma swoje korzenie we Włoszech i datuje się na rok 1988. Ten unikalny rytuał został zapoczątkowany przez inspirujące freski z katakumb św. Kaliksta w Rzymie. Freski te przedstawiają zmartwychwstanie Jezusa, który przechodzi z ciemności ku świetlistości.