Przepis na weekend. Nasze propozycje na ciekawe spędzenie wolnego czasu

Specjalnie dla naszych czytelników sprawdziliśmy co ciekawego dzieje się w ten weekend w Łodzi. Dzięki poniższemu zestawieniu możecie zaplanować jak spędzić wolny czas w ciekawy sposób. Mamy nadzieję, że spodobają się Wam nasze propozycje i uda się Wam skorzystać z któregoś z wydarzeń!

Wydarzenia artystyczne

Ten weekend w Łodzi będzie obfitować w ciekawe wydarzenia artystyczne. Zdecydowanie największym z nich jest koncert Taste the Music ŁDZ, który odbędzie się w łódzkiej Atlas Arenie. Podczas koncertu na scenie wystąpią takie gwiazdy jak Kasia Nosowska, Mrozu, Vito Bambino, Karaś\Rogucki, a także Muchy i Kaśka Sochacka. To wydarzenie to z pewnością mnóstwo dobrej muzyki i wspaniała atmosfera. Drugim wartym uwagi wydarzeniem artystycznym jest recital Krzysztofa Daukszewicza, który odbędzie się w niedzielę, 12 grudnia, w Teatrze Małym w Manufakturze. Wydarzenie zacznie się tuż po godzinie 17.

Kiermasze, targi świąteczne i jarmarki

Święta coraz bliżej, w związku z tym coraz częściej organizowane są różnego rodzaju targi i kiermasze świąteczne. Nie zabraknie ich także w ten weekend w Łodzi. Oczywiście wciąż trwa Jarmark Bożonarodzeniowy na ulicy Piotrkowskiej. Jednak w ten weekend czeka na nas jeszcze więcej atrakcji. Między innymi Targ Staroci, Rękodzieła i Sztuki użytkowej zorganizowany w Textorial Parku przy ulicy Fabrycznej. Organizatorzy zapraszają w niedzielę. Kolejnym ciekawym wydarzeniem będzie Świąteczna Giełda Minerałów i Biżuterii, która odbędzie się w Hali Expo przy ulicy Skorupki. Giełda będzie trwać przez cały weekend. To doskonała okazja żeby zaopatrzyć się w ostatnie, brakujące, świąteczne prezenty.

Zajęcia dodatkowe

Wśród zajęć, z których możecie skorzystać znajdą się zarówno takie dla dzieci, jak i dla dorosłych. Specjalnie dla kobiet Biblioteka Słówka organizuje w te sobotę zajęcia jogi hormonalnej. Zajęcia są bezpłatne, jednak obowiązują wcześniejsze zapisy. Kto pierwszy ten lepszy, a ilość miejsc jest ograniczona. Każdy kto chce wziąć udział w zajęciach, oprócz zapisania się powinien zabrać ze sobą matę i odpowiednie ubrania do ćwiczeń. To jednak nie jedyne zajęcia dodatkowe w ten weekend. W niedzielę, 12 grudnia, w Manufakturze, a dokładniej w Qulinarium odbędą się warsztaty kulinarne dla najmłodszych. Zajęcia podzielono na dwie grupy wiekowe (od4 do 7 roku życia i od 7 wzwyż). Koszt wzięcia udziału w zajęciach to 40 zł. Tym razem mali kucharze będą poznawać sztukę Bento Kawaii. Takie zajęcia to doskonały sposób na naukę poprzez zabawę.