Przegląd kariery i ostatnich wystąpień Jakuba Iskry i Szymona Gałązki, dwóch testowanych zawodników Korony Kielce

Podczas niedawnego meczu sparingowego przeciwko Chrobremu Głogów, Korona Kielce dała szansę dwóm piłkarzom na wykazanie się. Wśród graczy tej drużyny znaleźli się Jakub Iskra, który ostatnio reprezentował barwy Sandecji Nowy Sącz oraz Szymon Gałązka, dotychczasowy zawodnik AKS SMS Łódź. Ten pierwszy miał okazję zaprezentować swoje umiejętności od początku spotkania, natomiast Gałązka dołączył do gry w drugiej połowie meczu, wychodząc z ławki rezerwowych.

W sobotę 1 lipca Korona Kielce niestety nie sprostała rywalom z Chrobrego Głogów, przegrywając mecz 0:1. W składzie początkowej jedenastki Korony znaleźli się obaj testowani zawodnicy – Jakub Iskra został wybrany do gry od pierwszej minuty, a Szymon Gałązka dołączył do zespołu na boisku w drugiej odsłonie spotkania.

Jakub Iskra to obrońca prawy, urodzony w Gryfinie w sierpniu 2002 roku. Początki jego kariery związane są z młodzieżowymi grupami Pogoni Szczecin, skąd trafił do juniorskich drużyn włoskiego klubu SPAL w 2018 roku. Na półwyspie Apenińskim występował głównie w rozgrywkach młodzieżowych takich jak Primavera 1 i Primavera 2, Coppa Primavera oraz Under 17 – B, gdzie brał udział w sumie w 65 spotkaniach.

Iskra miał również możliwość zagrania w dwóch meczach w pierwszym zespole SPAL w lidze Serie A. Pod koniec sezonu 2019/2020 pojawił się na boisku jako rezerwowy podczas spotkań przeciwko Torino (1:1) i Hellas Verona (0:3).

W trakcie swojej przygody we Włoszech Iskra był także kilkukrotnie wypożyczany do polskich klubów. W sezonie 2021/2022 grając dla Śląska Wrocław wystąpił łącznie w ośmiu meczach PKO BP Ekstraklasy, jeden raz pojawiąjąc się na murawie jako zawodnik podstawowego składu oraz raz brał udział w meczu Pucharu Polski. Zdobył również jedną bramkę i zaliczył jedną asystę grając dla drużyny rezerw Śląska we Wrocławiu występującej na drugoligowych boiskach, gdzie zagrał łącznie trzy razy i otrzymał jedną żółtą kartkę.