Niecodzienny pomysł na Walentynki

Nie każdy lubi Walentynki, a jeszcze oni chcą odreagować ten dzień w mało oczy sity pomysł. Okazuje się, że z pomocą do tych osób wychodzi Orientarium Zoo Łódź. O co dokładnie chodzi?

Zaadoptuj karaczana

Orientarium Zoo Łódź zaprasza na alternatywne walentynki dla singli – „Karaczanem w swojego ex”. W ogrodzie zoologicznym można adoptować karaczana madagaskarskiego i nadać mu imię byłej ukochanej osoby. Adopcję można dokonać wysyłając darowiznę na konto ogrodu. Za 50 zł opiekun otrzyma certyfikat adopcyjny, a za 150 zł dodatkowo zdjęcie karaczana pożerającego inne zwierzę. Środki z adopcji zostaną przeznaczone na ochronę zagrożonych gatunków zamieszkujących Orientarium Zoo Łódź.

Czym jest karaczan?

Karaczan to rodzaj owada z rodziny karaczanów. Jest on często spotykany w klimatach tropikalnych i subtropikalnych i charakteryzuje się dużymi, długimi i błyszczącymi odnóżami. Owady te są często wykorzystywane jako element dekoracji w ogrodach i parkach, a także jako zwierzęta domowe. Są one znane z niezwykle pięknych i bardzo barwnych skrzydeł oraz długiego ciała, które może być różnego koloru, od jasnozielonego do brązowego.