Młode małpy urodziły się w łódzkim ogrodzie zoologicznym

W Ogrodzie Zoologicznym w Łodzi nastały dni radości i entuzjazmu, kiedy na świat przyszło 3 urocze maluchy. Tym razem, to małpy stały się dumne rodzicami trzech nowo narodzonych małp.

Z tych trzech małych stworzeń, dwa z nich są już dostępne do publicznego podziwiania w Orientarium. Są to młody makak wanderu oraz nieduży langur jawajski. Trzecie małe zwierzątko znalazło swój dom w obszarze znanym jako „Małpi Gaj”.

Jeśli odwiedzisz strefę świątynną, będziesz mógł dostrzec młodego makaka przytulonego do brzucha swojej matki na jednym z wybiegów. Jak wyjaśnia Natalia Albińska, pracująca w działaniu edukacji Orientarium ZOO Łódź, samica Makaka wanderu zwykle rodzi tylko jedno młode. Od chwili narodzin, mały makak jest nieodłącznym towarzyszem matki, mocno przyczepionym do jej sierści wszystkimi czterema kończynami.

Dodatkowo Natalia Albińska opisuje, że skóra młodych małp początkowo jest różowa, ale z upływem czasu stopniowo ciemnieje, aż osiąga kolor czarny, typowy dla dorosłych osobników. Początkowo małpy są bardzo zależne od matki, ale z czasem stają się bardziej samodzielne. W miarę dorastania, coraz częściej oddzielają się od matki i spędzają więcej czasu z innymi członkami swojego stada.