Mieszkanie w Łodzi to ogromny wydatek – czyli rosnące ceny nieruchomości

Rynek nieruchomości przeżywa istne apogeum pod względem cenowym – w we wszystkich miastach Polski, od prawie dwóch lat, możemy zaobserwować ogromny wzrost cen, a aktualne prognozy nie są optymistyczne dla wszystkich tych, którym marzy się zakup własnego mieszkania. Również i w Łodzi sytuacja nie wygląda kolorowo, bowiem cena metra kwadratowego wzrosła, średnio, o nawet 30%.

Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w Łodzi?

Średnia cena metra kwadratowego mieszkania w Łodzi wynosiła około 7 tysięcy złotych, co miało miejsce jeszcze w marcu zeszłego roku. Obecnie ceny te plasują się na poziomie prawie 9 tysięcy złotych, co oznacza wzrost o ponad 30%. Ceny mieszkań na łódzkim śródmieściu również nie napawają optymizmem, ponieważ średnio wynoszą ponad 10 tysięcy złotych za metr kwadratowy. Największy wzrost cen możemy zaobserwować – oczywiście – w Warszawie, gdzie średnia cena mieszkania wynosi nawet 13 tysięcy złotych.

Chętnych na zakup mieszkań brakuje.

Wpływ na tak wysokie ceny mieszkań ma – między innymi – rosnąca inflacja czy koszty materiałów budowlanych, które w ostatnim czasie osiągnęły astronomiczne wręcz kwoty. Wiele osób musiało zrezygnować z kontynuowania budowy własnych nieruchomości, a na portalach ogłoszeniowych możemy coraz częściej natrafić na oferty sprzedaży nieukończonych jeszcze domów jednorodzinnych. Również i w przypadku mieszkań sytuacja nie prezentuje się kolorowo – a wielu Polaków i Polek zwyczajnie nie stać na zakup własnościowego mieszkania.