Komunikacyjne kłopoty w Łodzi: Tramwaje nie kursują do krańcowej Stoki

Łódzka Miejska Przewożąca Komunikacja (MPK) informuje o problemach na linii tramwajowej, co wiąże się z utrudnieniem w ruchu. Do końcowego przystanku Stoki, tramwaje MPK w Łodzi nie przemieszczają się. Na łódzkich ulicach wprowadzono autobusy jako środek transportu zastępczego.

Komunikat MPK-Łódź donosi o tymczasowym wstrzymaniu ruchu tramwajowego na pętli Stoki w obu kierunkach. Powodem jest brak napięcia, który uniemożliwił dalszą jazdę pojazdów.

Zostało ogłoszone skrócenie trasy dla linii tramwajowej numer 12. Teraz kierunek docelowy to Telefoniczna Zajezdnia, zamiast pierwotnej krańcówki Stoki.

W odpowiedzi na te niespodziewane komplikacje, MPK Łódź uruchomiło autobusy zastępcze. Zaczynają one swoją trasę na ulicy Telefonicznej i kończą ją na pętli Stoki.

Informacja prasowa spółki wyjaśnia, że transport tramwajowy linii 12 jest kierowany do pętli Telefoniczna Zajezdnia. Jednakże, dla wszystkich dotkniętych tym zakłóceniem, została uruchomiona zastępcza trasa autobusowa między Telefoniczną Zajezdnią a Stokami. Spółka przeprosiła za wszelkie niedogodności.

Mimo to, istnieje nadal możliwość dojazdu na krańcówkę Telefoniczna Zajezdnia poprzez tramwaje linii 17.