Gigantyczne kryte pole golfowe w Łodzi – największe w Europie

Łódź stała się gospodarzem największego krytego pola golfowego w całej Europie. Drugą część tej imponującej konstrukcji City Golf Łódź, otworzono dla publiczności w piątek, 27 października. Galę otwarcia uświetnili swoją obecnością wybitni sportowcy i entuzjaści golfa, tacy jak znany piłkarz Jerzy Dudek oraz utytułowany żeglarz Mateusz Kuśnierewicz.

Następnego dnia (28 października) dla odwiedzających udostępniono finałowy fragment kompleksu golfowego City Golf Łódź. W rezultacie, w budynku przy ulicy Elektronowej 4 w Łodzi, powstało ogromne kryte centrum golfowe o łącznej powierzchni 1,6 tys. metrów kwadratowych. W jego skład wchodzą cztery tzw. greeny, czyli pola pokryte sztuczną trawą, a także doposażone w różnego rodzaju elementy, takie jak piaskownice, pagórki, sztuczne drzewa czy nawet małe jeziorko. Dodatkowo, stanowi je pięć symulatorów z ekranami, które służą do trenowania precyzyjnych uderzeń kijem.

Za stworzenie tego imponującego kompleksu odpowiedzialny jest łódzki biznesmen i miłośnik golfa, Janusz Mikołajczyk, właściciel firmy Mikomax, która m.in. produkuje kabiny biurowe. Podkreśla on, że City Golf Łódź to największy kryty ośrodek golfowy w Europie. Pomimo tego, że Łódź nie może poszczycić się największym polem golfowym, to jednak posiada najlepszy obiekt do trenowania tej dyscypliny w okresie zimowym. Dzięki temu, przez sześć miesięcy w roku, gdy warunki atmosferyczne uniemożliwiają grę na otwartych polach, gracze mogą tutaj doskonalić swoje umiejętności.