Finalizacja prac remontowych na ulicy Demokratycznej na Łodzi Górnej

Prace na ulicy Demokratycznej w dzielnicy Łódź Górna mają zakończyć się już na początku kwietnia. Jest to następna arteria komunikacyjna, która doczekała się gruntownej modernizacji nawierzchni.

Remont tej drogi rozpoczął się 18 października i obejmował kompleksową wymianę nawierzchni od skrzyżowania z ulicą Bartoszewskiego do ulicy Żwawej. W sumie zmodernizowano aż kilometr tej dróg. Ponadto, dzięki efektywnemu wykorzystaniu zgromadzonych oszczędności, udało się rozszerzyć zakres robót także na chodniki. Nowe ścieżki dla pieszych powstały na całej długości obiektu – 1,5 km aż do ulicy Starorudzkiej. Przy okazji przeprowadzonego remontu odnowiono również nawierzchnie przystanków oraz wjazdów do posesji. Obecnie prace są już na ostatnim etapie, a wykonawca planuje dokończenie pozostałych elementów nawierzchni w najbliższym czasie. Zgodnie z planem, na początku kwietnia ulica Demokratyczna zostanie ponownie udostępniona dla ruchu, a autobusy linii 62 wrócą na stałą trasę.

Zarówno mieszkańcy, jak i użytkownicy dróg w dzielnicy Górna mogą zauważyć wiele zmian. Już od kilku dni możliwe jest korzystanie z odnowionej nawierzchni na ulicy Pryncypalnej – odcinka od ulicy Bartoszewskiego do Frycza-Modrzewskiego. Prace remontowe na ulicy Śląskiej także zbliżają się ku końcowi. W tym roku zaplanowano jeszcze modernizację kolejnego fragmentu ulicy Pryncypalnej w kierunku ulicy Świetlicowej oraz całej ulicy 3 Maja aż do skrzyżowania z ulicą Pabianicką.