Finalistki Miss Polski 2023 z województwa łódzkiego

Finał konkursu Miss Polski 2023, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, będzie można śledzić na antenie Polsatu od godziny 20. W tym roku liczba uczestniczek wzrosła z 24 do 32, co wynika z wprowadzenia nowych zasad – teraz każde z 16 województw reprezentowane jest przez dwie kandydatki. Wśród nich znalazły się dwie reprezentantki regionu łódzkiego, Kamila Pacholak pochodząca z Ruśca oraz Milena Terka z Sieradza.

Kamila Pacholak przyszła na świat we Wieluniu i jest wykwalifikowanym kosmetologiem. Swoją wiedzę i doświadczenie wykorzystuje prowadząc gabinet @cosmethy w Bełchatowie. Zawodowe aspiracje pani Kamili nie kończą się jednak na prowadzeniu własnej praktyki – kontynuuje ona bowiem naukę na studiach magisterskich na łódzkim Wyższej Szkole Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu. We wrześniu tego roku Kamila obchodzić będzie swoje 25 urodziny.

Milena Terka to 22-letnia studentka drugiego roku budownictwa na Politechnice Łódzkiej, która dorastała w Sieradzu. Jest absolwentką tamtejszego I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka, a także Państwowej Szkoły Muzycznej pierwszego stopnia. Miłość do sportu, a zwłaszcza do piłki nożnej, jest jednym z jej charakterystycznych cech. Jej znakiem zodiaku jest Ryby.