75. rocznica komunikacji autobusowej w Łodzi upamiętniona paradą

W związku z obchodami siedemdziesiątej piątej rocznicy istnienia publicznej komunikacji autobusowej w Łodzi, w niedzielę 8 października, wyjątkowe wydarzenie przemierzy ulice miasta. Mianowicie, urządzona zostanie wielka parada autobusów. Po zakończeniu procesji, wszyscy widzowie będą mieli okazję przyjrzeć się bliżej tym niecodziennym maszynom na placu Manufaktury.

Do udziału w paradzie zgłoszono około dwadzieścia autobusów. Nie tylko te nowoczesne, należące do MPK Łódź, ale również te historyczne, pochodzące z prywatnej kolekcji „Czerwony Ikarus”. Wśród nich znaleźć będzie można takie modele jak Jelcze czy Ikarusy, które dawniej były stałym elementem łódzkiego krajobrazu. Również znakomicie prezentujące się najnowsze mercedesy, hybrydy i autobusy elektryczne ożywią to niezwykłe wydarzenie.

Impreza ma swój początek zaplanowany na godzinę 10:00 na terenie dworca Łódź Fabryczna. To właśnie tam wszyscy chętni będą mogli wsiąść do jednego z autobusów i wziąć bezpośredni udział w przejeździe aż do Manufaktury.