W 2023 roku nowa dostawa tramwajów w Łodzi

Pod koniec 2023 roku do Łodzi mają trafić kolejne wagony Moderus LF 06 AC. Termin dostawy całej serii 30 tramwajów wyznaczono do końca 2023 r. Daje to pewność, że jest to już ostateczny termin i w żaden sposób nie jest on zagrożony. Nie wiadomo na razie, jakie linie będą obsługiwały nowe tramwaje. W grudniu tego roku odbędą się z kolei testy nowego typu taboru.

Badania homologacyjne w Łodzi

Jak podkreśla rzeczniczka Zarządu Inwestycji Miejskich Małgorzata Loeffler, w drugiej połowie grudnia rozpoczną się badania homologacyjne prowadzone przez Poznański Instytut Technologiczny. W ramach tych testów odbędzie się kilka nocnych przejazdów technicznych po łódzkich torowiskach. W grudniu odbędą się także szkolenia dla pracowników łódzkiego MPK. Będą one prowadzone zarówno na łódzkiej sieci, jak i w zakładzie Modertrans w Biskupicach.

Nowe tramwaje w zajezdni Chocianowice

Moderusy mają stacjonować w zajezdni Chocianowice. Jej modernizacja ma zakończyć się w ostatnim kwartale przyszłego roku. Okazuje się jednak, że pierwsze nowe wagony będą kierowane do tej zajezdni już wcześniej. Wszystko zależy od poszczególnych etapów budowy.