Zmiany w lokalizacji łódzkich przystanków: Konstantynowska-ZOO Orientarium zostaje zdemontowany

Efektywnie działające ekipy remontowe podjęły się demontażu przystanków znajdujących się na ulicy Konstantynowskiej, wprowadzając tym samym zmiany w schemacie komunikacji miejskiej. Wszystko to miało miejsce na terenie miasta Łodzi. Zauważyć można, że w wyniku tych prac, przystanek o nazwie „Konstantynowska-ZOO Orientarium”, służący jako punkt tranzytowy dla osób podróżujących w kierunku Konstantynowa Łódzkiego, został całkowicie usunięty.

Warto jednak zaznaczyć, że nie doszło do przerwania funkcjonowania drugiego przystanku położonego po stronie Orientarium ZOO w Łodzi. Przystanek ten obsługuje takie linie jak 80A, 67, Z13, 97AB i 100, które będą kontynuować swoje kursy bez żadnych zmian.

Przystanek o nazwie „Konstantynowska-Unii Lubelskiej” nie został jednak zlikwidowany – jego lokalizacja uległa jedynie zmianie. Autobusy należące do linii 76 oraz zgierska „szóstka”, które dotychczas korzystały z tego przystanku, będą teraz zatrzymywały się na przeniesionym przystanku znajdującym się przy alei Unii Lubelskiej.

Co więcej, pojawiła się również zmiana dotycząca przystanku „Konstantynowska-Krakowska”. Autobusy, które wcześniej korzystały z tego przystanku, będą teraz zatrzymywały się przy ulicy Krzemienieckiej, w pobliżu Ogrodu Botanicznego.