Zmiana kursów tramwajowych na al. Włókniarzy – wprowadzona linia autobusowa zastępcza od 1 czerwca

W sobotę, pierwszego dnia czerwca, z alei Włókniarzy znikną linie tramwajowe numer 8 i 16. Na ich miejsce zostanie wprowadzona zastępcza linia autobusowa Z8, która będzie kursować pomiędzy dworcem Łódź Kaliska (od strony alei Unii Lubelskiej) a skrzyżowaniem Łanowej z Traktorową. Ciekawostką jest fakt, że przystanek autobusowy na ulicy Łanowej, przygotowany już dwa lata temu, dopiero teraz zostanie uruchomiony i obsłużony przez pierwsze autobusy.

Należy zauważyć, że ten przystanek jest jednym z niewielu w Łodzi, gdzie pasażerowie zamiast oczekującego na nich autobusu mogą spotkać zaparkowane samochody.

Mieszkańcy dzielnicy Teofilów przez ostatnie miesiące musieli przyzwyczaić się do konieczności przechodzenia na inny przystanek, ulicę Traktorową lub Rojną (blisko osiedla imienia Reymonta), aby móc skorzystać z transportu miejskiego. Jednak już od pierwszego czerwca przystanek na skrzyżowaniu Łanowej i Traktorowej przestanie pełnić funkcję „parkingu”. Powodem są nadjeżdżające autobusy linii Z8, które będą tamtędy kursować. Wszystko to w związku z koniecznością wykonania prac torowych na skrzyżowaniu alei Włókniarzy z ulicą Legionów.

Tramwaje linii 8 i 16, które dotychczas jeździły aleją Włókniarzy, będą musiały zmienić swoje trasy. Jest to konieczne ze względu na drugi etap przygotowań do wznowienia kursowania tramwaju do Konstantynowa Łódzkiego.

„Pracownicy torowi MPK Łódź kończą już prace przy torowisku od strony ulicy Legionów. Rozpoczęcie prac na al. Włókniarzy planowane jest na 1 czerwca. W związku z tym przez cały ten miesiąc nie będzie tam kursować tramwaj, co odczują pasażerowie korzystający z miejskiego przewoźnika” – informuje Tomasz Andrzejewski, rzecznik Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi.