Zakorkowane ulice Łodzi przed 1 listopada: utrudnienia dotykają także komunikację miejską

Użytkownicy komunikacji miejskiej oraz kierowcy w Łodzi muszą liczyć się z utrudnieniami w dojeździe do miejsc pochówku. Złożona sytuacja na drogach wynika głównie z natężenia ruchu w okolicach cmentarzy. To problem, który dotyczy nie tylko zmotoryzowanych mieszkańców miasta, ale także pasażerów korzystających z usług MPK Łódź.

Na dzień przed Świętem Wszystkich Świętych, 1 listopada, miasto doświadcza wzmożonego ruchu, zwłaszcza w obszarach przyległych do cmentarzy. Zmiany w organizacji ruchu na wielu cmentarzach oraz kierowanie ruchem przez policję na skrzyżowaniach nie są wystarczające, aby zapobiec powstawaniu korków. Autobusy MPK Łódź również doświadczają opóźnień w związku z tymi zakłóceniami.

Do ulic w Łodzi, które szczególnie cierpią na korki, należą te znajdujące się w pobliżu cmentarzy. Szczególne utrudnienia odnotowano podczas próby dostania się do cmentarza na ulicy Szczecińskiej oraz na cmentarz na Dołach. Policja próbuje regulować ruch na skrzyżowaniach, jednak to nie wystarcza – autobusy linii 76, 81, 83, 89 oraz zgierska „szóstka” odnotowują znaczne opóźnienia.