Zabytkowe autobusy wracają na ulice Łodzi w ramach linii turystycznej 100

W Łodzi, już dwudziesty raz z rzędu, zabytkowe autobusy zostały wprowadzone na ulice miasta jako część turystycznej linii nr 100. Te wyjątkowe pojazdy będą kursować podczas weekendów oraz dni świątecznych. Z dworca Fabrycznego pasażerowie mogą podróżować w kierunku Retkinii na dwóch trasach. W lipcu do oferty dołączy również historyczna linia tramwajowa O.

Wśród zabytkowych pojazdów na linii 100 znaleźć można słynnego Jelcza „Ogórka”, kultowego Ikarusa oraz Jelcza PR110M. Autobusy te będą kursować co 40 minut w soboty, niedziele i święta aż do 1 października. Wszystkie te pojazdy należą do stowarzyszenia „Czerwony Ikarus”. Na tej linii obowiązują takie same bilety, jak na pozostałych liniach komunikacji miejskiej w Łodzi. Dodatkowo jest możliwość skorzystania z tzw. „migawki” łódzkiej, umożliwiającej sentymentalną podróż zabytkowym autobusem.

Jeśli pasażerowie potrzebują zakupić bilet na przejazd zabytkowym autobusem, mogą to zrobić u konduktorów, którzy są członkami Klubu Miłośników Starych Tramwajów i dobrowolnie pełnią swoją funkcję podczas kursów. Należy jednak pamiętać, że płatność za bilety jest możliwa jedynie gotówką.