Wodne szaleństwo – gdzie na basen w Łodzi?

Brakuje Wam pomysłu na spędzenie wolnego czasu? Polecamy aktywny odpoczynek i skorzystanie z szerokiej oferty łódzkich pływalni. Oprócz klasycznych basenów sportowych znajdziecie w Łodzi wodne atrakcje odpowiednie dla całej rodziny. Wystarczy naszykować kostium, czepek, okulary i w drogę. A gdzie wybrać się na basen? Poniżej znajdziecie kilka propozycji.

Wodny Raj

To pierwsza z polecanych przez nas pływalni. Basen znajduje się na łódzkim Teofilowie. W obiekcie znajdują się dwie części. Część kryta jest czynna cały rok, natomiast strefa zewnętrzna jest otwarta jedynie sezonowo. Basen jest czynny codziennie. W tygodniu od godziny 7 do 21.45, w soboty od 8 do 21.45, natomiast w niedzielę o godzinę krócej. Z basenu może skorzystać każdy, dla osób nieumiejących pływać są tu organizowane zajęcia z nauki pływania. Dla osób chcących popływać, pływalnia oferuje basen sportowy o długości 25 metrów. Oprócz tego w obiekcie znajdziemy basen rekreacyjny. Z myślą o najmłodszych fanach wodnego szaleństwa Wodny Raj przygotował brodzik dla dzieci o głębokości 0,4 m. W obiekcie znajdują się także zjeżdżalnie – wewnętrzna i zewnętrzna, oraz sauny i jacuzzi.

Aquapark Fala

W naszym zestawieniu nie mogliśmy zapomnieć o największym aquaparku w województwie. Fala to doskonałe miejsce dla wszystkich fanów wodnego szaleństwa. Obiekt zaprojektowano, żeby każdy znalazł w nim coś dla siebie. Znajdziemy tam dwie strefy – zewnętrzną i wewnętrzną. Wyjątkową atrakcją aquaparku jest basen zewnętrzny z podgrzewaną wodą, który jest czynny cały rok. W całorocznej strefie krytej znajdziemy między innymi dwa baseny sportowe, duży basen rekreacyjny, basen z falą, a także mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Dla fanów mocnych wrażeń Aquapark Fala przygotował kilka zjeżdżali o różnej długości i poziomie wrażeń. To co wyróżnia Falę spośród innych obiektów to z pewnością baseny solankowe. W aquaparku odbywają się też zajęcia z nauki pływania oraz aqua aerobicu, o którego zaletach możecie poczytać tutaj. Ponad to na Fali znajduje się też ogromna strefa saun i strefa spa & wellness, gdzie możemy skorzystać z szerokiej oferty masaży i zabiegów. A dla głodnych i spragnionych stworzono specjalną strefę gastronomiczną.

Zatoka Sportu

To najnowsza pływalnia w Łodzi. Znajduje się tuż przy Politechnice Łódzkiej. W Zatoce znajdziecie jedyny w Łodzi basen olimpijski o długości 50 metrów, który posiada 10 torów. Jego głębokość na całej długości to 2,5 metra. Jednak to nie jedyna atrakcja czekająca na Was w tej pływalni. Oprócz basenu olimpijskiego znajduje się tu również basen o długości 25 metrów. Podobnie jak w poprzednich pływalniach, w Zatoce znajdziecie saunę i jacuzzi. To jedyne miejsce w naszym województwie, gdzie odbywają się kursy nurkowania, oraz gdzie możemy dołączyć do zajęć z pływania synchronicznego. Pływalnia jest wyposażona także w specjalne platformy i trampoliny do wykonywania skoków do wody.