Weekendowa akcja łowickiej policji pod hasłem "Stop agresji" na drogach i ulicach miasta

W najbliższy weekend, funkcjonariusze łowickiej policji, z oddziałów prewencji oraz ruchu drogowego, uruchamiają specjalne działania mające na celu przeciwdziałanie agresji. Akcja nosi nazwę „Stop agresji” i będzie skoncentrowana przede wszystkim na godziny wieczorne i nocne.

Podczas tej akcji, mieszkańcy Łowicza zauważyć mogą zwiększoną obecność patroli policyjnych na ulicach miasta. Szczególnie patrolowane będą te obszary, w których najczęściej dochodzi do niebezpiecznych incydentów drogowych. Celem jest zapewnienie jak największego bezpieczeństwa na lokalnych drogach.

Robert Genka, kierownik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Łowiczu, wyjaśnia, że akcję „Stop agresji” realizować będą wspólnie funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego oraz z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Ich zadaniem będzie monitorowanie sytuacji na drogach, prowadzenie kontroli ruchu drogowego, sprawdzanie stanu technicznego pojazdów oraz trzeźwości kierujących. Wszystko to w celu eliminacji brawurowej jazdy oraz innych przejawów agresji na drodze.

W ramach te akcji, policjanci będą patrolować również miejsca, w których najczęściej dochodzi do zakłócania porządku publicznego oraz ciszy nocnej. Jest to odpowiedź na prośby społeczeństwa, które odczuwa szczególny dyskomfort z powodu tego typu incydentów.