Święto Kultury w Łodzi: Festiwal Łódź Czterech Kultur 2023

Zaplanowane na wrzesień 2023 roku, Festiwal Łódź Czterech Kultur zapowiada się jako przestrzeń kulturalnej eksplozji z ponad 40 różnorodnymi wydarzeniami. Od koncertów, przez spektakle teatralne, wystawy sztuki, aż po pikniki i projekcje filmowe – wszystko to znajdzie swoje miejsce w programie festiwalu. Harmonogram imprezy obejmuje dni od 8 do 17 września, a sama uroczystość rozgrywać się będzie w kilkunastu wybranych punktach Łodzi.

Festiwal Łódź Czterech Kultur jest rocznym obchodem miejskiej kultury, który już od ponad dwudziestu lat przyciąga artystów z różnych dziedzin z całego świata. W tym czasie miasto Łódź staje się nie tylko głównym ośrodkiem artystycznym, ale również miejscem inicjującym dyskusję na temat współczesnego świata.

Tegoroczna edycja Festiwalu, będąca już jego dwudziestą drugą odsłoną, będzie skupiać się na temacie „Tożsamość”. Choć jest to szeroko pojęta kwestia, to jednak twórcy festiwalu dołożą wszelkich starań by uczestnicy mogli zgłębić jej znaczenie podczas licznych spotkań i wydarzeń artystycznych.