Budynek kantoru Poznańskiego, wzniesiony u schyłku XIX wieku, jest obecnie poddawany gruntownemu procesowi renowacji. Jakie zmiany niesie ze sobą ta metamorfoza dla tego zabytkowego miejsca? Co zagości w jego wnętrzu po zakończeniu modernizacji, której efekty już teraz budzą podziw?
Kantor, mimo zmian, nadal będzie pełnić funkcję biurową, jednak teraz dostosowaną do wymagań XXI wieku. W jego wnętrzu znajdą się nowoczesne pomieszczenia biurowe, a na parterze zlokalizowane będą punkty usługowe. Pomimo istotnych zmian wewnątrz, zewnętrzne oblicze budynku pozostanie niezmienione – poza niezbędnymi pracami restauracyjnymi na fasadzie, która jest objęta ochroną konserwatorską. Efekt tych działań już teraz zapiera dech w piersiach. Zasadniczą modyfikacją jest natomiast dodanie jednego piętra, gdzie powstaną przeszklone biura oraz taras widokowy.
Historia kantoru fabryki Poznańskiego sięga 1885 roku, kiedy to został on wybudowany pomiędzy bramą fabryczną a pałacem, zachowując eklektyczny styl architektoniczny. W latach 1899-1907 przeszła rozbudowę. Na parterze do chwili obecnej przetrwały oryginalne wnętrza biurowe, które ostatni raz remontowano w latach 60. XX wieku.