Regały magazynowe odpowiadają za komfort i bezpieczeństwo magazynowania towarów. Pozwalają również maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń, ułatwiając przy tym utrzymanie porządku na magazynie. Nie ma wątpliwości, że wybór regałów nie może być kwestią przypadku. Jeśli rozglądasz się za regałami magazynowymi w Łodzi, to w naszym artykule znajdziesz kilka praktycznych wskazówek, które ułatwią Ci podjęcie dobrej decyzji.
Czym się kierować przy wyborze regałów magazynowych?
Najważniejszym kryterium wyboru regałów jest jakość wykonania. Można ją ocenić przez pryzmat marki producenta. Większość użytkowników regałów bez zastanowienia poleca konstrukcje Jungheinrich, DEXION czy Promag, gwarantujące znakomitą trwałość i odporność na trudne warunki eksploatacji. Regały magazynowe kupuje się z myślą o wieloletnim użytkowaniu, dlatego naprawdę nie warto tutaj szukać przesadnych oszczędności.
Popularne rodzaje regałów magazynowych
Szukając regałów magazynowych dla siebie należy zwrócić baczną uwagę na realne potrzeby przedsiębiorstwa, specyfikę zaplecza magazynowego oraz rodzaj składowanych towarów. Producenci oferują szeroki wybór regałów, które różnią się między sobą szczegółami konstrukcyjnymi, a tym samym przeznaczeniem.
Najpopularniejsze rodzaje regałów magazynowych to:
- Regały paletowe– są dostępne w wariantach wysokości od 1,8 m do 15 m, a maksymalny udźwig wynosi do 30 000 kg na pole.
- Regały wysokiego składowania– występują w wysokości do 15 m, oferują maksymalny udźwig do 30 000 kilogramów na pole.
- Regały półkowe– takie regały wykorzystuje się m.in. w sklepach czy w księgarniach, mają wysokość do 7 m i udźwig do 3500 kilogramów na pole.
- Regały przepływowe– te regały są dostępne w wariantach wysokości od 1,8 m do 18 m, natomiast udźwig dopasowuje się do indywidualnych potrzeb zamawiającego.
- Regały wjezdne– często spotykane w magazynach LIFO/FIFO, mają wysokość od 1,8 m do 18 m, tutaj również udźwig dostosowuje się do potrzeb zamawiającego.
- Regały wspornikowe– mają wysokość od 1,8 m do 8 m, wykorzystuje się je przede wszystkim do składowania przedmiotów dłużycowych, np. rur, profili czy płyt.
Regały używane – czy to ma sens?
Zakup regałów magazynowych to spora inwestycja – zwłaszcza, gdy mówimy o kompletnym wyposażeniu magazynu, składającym się z regałów wyprodukowanych na wymiar. Nie każdy przedsiębiorca może sobie pozwolić na taki wydatek, stąd naturalne jest, że rośnie zainteresowanie regałami magazynowymi z drugiej ręki.
Używanych regałów magazynowych nie trzeba się bać, ale tylko pod jednym warunkiem: że pochodzą z pewnego źródła i mają zweryfikowany stan techniczny. Kwestie wizualne są na drugim miejscu. Ważniejsze jest to, aby regały nie miały żadnych wad konstrukcyjnych. Rekomendujemy również rozejrzeć się za produktami renomowanych producentów, gwarantujących wieloletnią trwałość.
Warto zainwestować w projekt
Projekt magazynu to świetna inwestycja, nawet jeśli teraz wydaje Ci się fanaberią. Niezależnie od tego, jak dużą powierzchnią magazynową dysponujesz, priorytetem jest jej maksymalne wykorzystanie i funkcjonalne zagospodarowanie. Dlatego jeśli masz taką możliwość, to zacznij od zamówienia projektu magazynu, który uwzględni już optymalne rozmieszczenie odpowiednich regałów magazynowych.
Sprawdzony dostawca regałów magazynowych w Łodzi
Jeśli nie chcesz popełnić kosztownych i frustrujących błędów na etapie wyboru regałów magazynowych, to poza kierowaniem się omówionymi zasadami pamiętaj o najważniejszym: kluczowe znaczenie ma znalezienie odpowiedniego dostawcy regałów.
Szukając firmy godnej zaufania zainteresuj się ofertą LTM – czołowego dostawcy regałów magazynowych w Łodzi i w wielu innych miastach w Polsce. LTM zapewnia fachowe doradztwo, projekt, montaż regałów wszelkiego typu, w tym używanych pochodzących z pewnego źródła.
Więcej o tym, dlaczego warto zamówić regały magazynowe w Łodzi od LTM przeczytasz na stronie https://www.ltm-regaly.pl/blog/.