Pseudokibice zdemolowali stadion

Starcie pomiędzy Widzewem Łódź i Lechem Poznań wzbudziło ogromne emocje wśród kibiców w całej Polsce. Okazuje się, że jednak niektórzy przesadzili w swoim zachowaniu. Chodzi o fanów z sektora gości, którzy dokonali tam zniszczeń o wartości kilkuset tysięcy złotych. W związku z tym sektor ten zostanie zamknięty do końca sezonu.

Natarcie kibiców

Mimo że „dwie głowy to nie jedna”, Lech Poznań będzie musiał teraz odrabiać straty. Mecz pomiędzy tymi drużynami zawsze wiąże się z podwyższonym ryzykiem. Ostatnie wydarzenia przerosły wszelkie oczekiwania. Atmosfera na stadionie beniaminka była napięta, a fani obu drużyn wzajemnie się prowokowali. W pewnym momencie z trybun zaczęły latać różne przedmioty, które skutecznie wyłapywała siatka okalająca sektor gości. Niestety, później została ona podarta, a pseudokibice Lecha dokonali zniszczeń w łazienkach oraz strefie gastronomicznej.

Gigantyczna kara finansowa

Nie wiadomo jeszcze, jak Lech Poznań odniesie się do tych wydarzeń, ale istnieje możliwość, że komisja ligi nałoży na jego fanów zakaz wyjazdowy na najbliższe mecze oraz karę finansową, która może sięgać nawet 100 tysięcy złotych, zgodnie z regulaminem PZPN.