Pierwsza kolejka Ekstraklasy zakończona remisem między Stalą Mielec a Widzewem Łódź

W ostatnim meczu otwierającej rundę Ekstraklasy, doszło do zaciętego pojedynku pomiędzy drużynami Stali Mielec i Widzewa Łódź. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1 (1:0). Inicjatywę na boisku przejęli początkowo gospodarze, którym udało się zdobyć prowadzenie za sprawą gola strzelonego przez Illę Szkuryna (45+2′).

Wyglądało na to, że Stal Mielec utrzyma przewagę, jednak w 73. minucie Jakub Łukowski doprowadził do wyrównania. Tym samym, pomimo starań obu drużyn, mecz nie przyniósł rozstrzygnięcia.

Sytuację Widzewa skomplikował jeszcze Juan Fernández, który w 81. minucie spotkania otrzymał drugą żółtą kartkę. W konsekwencji, drużyna łódzka musiała kontynuować grę osłabiona o jednego zawodnika aż do końca meczu.