Muzeum Miasta Łodzi ma nowego dyrektora

Prezydent Łodzi powołał nowego dyrektora Muzeum Miasta Łodzi. Stanowisko objęła Magda Komarzeniec, która funkcję będzie sprawować do 16 lipca 2026 roku. Rekrutacja na to intratne stanowisko trwała cały rok. Poprzednia dyrektor Barbara Kurowska zrezygnowała z posady w lipcu ubiegłego roku. Dwa konkursy, organizowane wcześniej niestety nie przyniosły ostatecznego rozstrzygnięcia.
 

Kim jest Magda Komarzeniec?

 
Pani Magda Komarzeniec została uznana za osobę odpowiednią do pełnienia tej ważnej funkcji. Nowo wybrana dyrektor poprzednio pracowała w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi na stanowisku zastępcy dyrektora. Funkcja to pozwoliła jej nabrać doświadczenia niezbędnego do kierowania obiektem tego typu.
 
Pani Magda wcześniej zajmowała również stanowisko w Wydziale Kultury Urzędu Miasta Łodzi oraz była dziennikarką łódzkiego oddziału Telewizji Polskiej.
 

Muzeum Miasta Łódź

 
Muzeum Miasta Łodzi mieści się w dawnym pałacu rodziny Poznańskich. Budynek ten jest wizytówką miasta, rozpoznawalną w całej Polsce.
 
Królestwo „łódźkiego króla bawełny” oferuje wiele atrakcji. Już sama klatka schodowa robi duże wrażenie. Sale w stylu eklektycznym, nawiązujące do innych stylów historycznych, robią nie mniejsze wrażeniem. Można podziwiać tutaj mnogość wystrojów i znaleźć ukryte style architektoniczne.
 
Czasowe i stałe ekspozycje, które można tu podziwiać, są wyjątkowe. Muzeum posiada przedmioty związane z osobami Karla Dedeciusa, pisarza Władysława Reymonta, działacza politycznego i społecznego Marka Edelmana oraz poety Juliana Tuwima.
 
Zachęcamy do odwiedzenia tego nieprzeciętnego miejsca, a nowej Pani Dyrektor życzymy samych sukcesów i szybkiej aklimatyzacji.