Miłośnicy kuchni azjatyckiej ucztowali podczas weekendowego festiwalu smaków w Łodzi

Festiwal kulinarnej różnorodności Azji odbył się w poprzedni weekend, oferując gościom szereg wyjątkowych potraw reprezentujących różne zakątki tego różnorodnego kontynentu. Od świeżo przygotowanego sushi, po palce lizać koreańskie dania pełne pikantności, uczestnicy mieli szansę na niecodzienną podróż po smakach Azji.

W samym centrum Łodzi, w miniony weekend, entuzjaści egzotycznej kuchni mogli zanurzyć się w fascynującej atmosferze festiwalu smaków Azji. Wśród zapachów unoszących się nad straganami z gorącymi tajskimi potrawami, można było odkrywać świeże japońskie sushi, pachnącą indyjską pakorę, gruzińskie chaczapuri oraz libański tabbouleh. To tylko kilka z rozmaitych dań, które skusiły odwiedzających.

Podczas soboty i niedzieli, od godziny 12:00 do 20:00 i od 12:00 do 18:00, łasuchy miały okazję delektować się bogactwem aromatów azjatyckiego menu. Aromat trawy cytrynowej, imbiru i ostrego chilli przenikał atmosferę, przyciągając rzeszę osób spragnionych nowych doświadczeń kulinarnych.

Na festiwalowych stoiskach znaleźć można było ogromny wybór różnorodnych potraw, począwszy od tradycyjnych dań tajskich, japońskich i indyjskich, a skończywszy na koreańskich, malezyjskich i gruzińskich specjałach. Nie zabrakło również naturalnych, azjatyckich kosmetyków, które spotkały się z dużym zainteresowaniem odwiedzających.