Łódzkie tramwaje nie będą kursować w ten weekend. Powód? Prace na torowisku

Na mieszkańców Łodzi czekają utrudnienia w komunikacji miejskiej w tym tygodniu. W dniach 21-22 października, liczne tramwaje będą miały zawieszone swoje kursy w związku z prowadzonymi pracami na jednym z ważnych skrzyżowań miasta. Mieszkańcy będą musieli zrezygnować z przemieszczania się tym środkiem transportu po ulicach: Zachodniej, Zgierskiej, Łagiewnickiej oraz Limanowskiego. Powodem jest montaż nowych torów na skrzyżowaniu ulic Zachodniej i Legionów.

Implementacja nowego układu torowego umożliwi przejazd tramwajów przez skrzyżowanie torem wschodnim w obie strony. Tymczasem tor zachodni ma zostać zastąpiony przez nowy, co stanowi część planu na najbliższy okres. Owa rekonstrukcja skrzyżowania z ulicą Zachodnią to największe wyzwanie w ramach inwestycji realizowanej na ulicy Legionów.

Prace te obejmują nie tylko budowę nowych sieci podziemnych, ale także podbudowy drogi oraz zmianę nawierzchni i torowiska. Wykonawca jest już na ostatnim etapie budowy nowego toru i jezdni w kierunku Bałut. Po zakończeniu prac, przewidzianych na weekend 20-22 października, tramwaje będą mogły ruszyć nowymi torami. Wtedy też drogowcy rozpoczną prace przy torze prowadzącym do centrum miasta – zapowiadają urzędnicy z łódzkiego magistratu.

Przeniesienie ruchu tramwajowego na nowo zbudowany tor wymaga jednak wstrzymania kursów na cały weekend. Przez ten czas drogowcy będą realizować niezbędne prace. Pasować należy, więc się spodziewać sporych utrudnień i wydłużenia czasu przejazdu. Zaplanowano, że skrzyżowanie stanie się ponownie przejezdne w poniedziałek rano, 23 października. Tramwaje wrócą do normalnego kursowania, a przez weekend autobusy zastępcze będą jeździć od Centralu w stronę Bałut, Zgierza i Radogoszcza.