Kolejna porażka rugbistów z Łodzi – to już czwarty raz z rzędu

W ówczesnej 10. kolejce ekstraligi, gdzie rozpoczynała się runda rewanżowa, KS Budowlani Commercecon Łódź doznał na swoim terenie niebywałej porażki. Zmagania z Ogniwem Sopot zakończyły się wynikiem 0:45 na niekorzyść łodzian. To już czwarte spotkanie z rzędu, w którym łódzki zespół pomimo swych starań, nie zdobył żadnego punktu.

W poprzednich meczach KS Budowlani Commercecon Łódź nie potrafili sprostać rywalom takim jak Arka Gdynia (0:102), Aventa Pogoń Siedlce (0:71) czy Budo 2011 Aleksandrów Łódzki (0:44). Po dziewięciu dotychczasowych starciach, zespół z Łodzi doznał tyle samo porażek, co wynosi ich dorobek punktowy – 55 tzw. „małych” punktów. W tych samych meczach stracili natomiast aż 606 oczek. Tak mizerny rezultat sprawia, że ekipa z ulicy Górniczej jest na końcu tabeli.

Planowany termin kolejnej serii spotkań to pierwszy weekend listopada. Wtedy to łodzianie zmierzą się w Sochaczewie z Orkanem. To będzie ich ostatni mecz w tym roku. Po tym starciu nadejdzie przerwa zimowa, a reaktywacja ligowych zmagań przewidziana jest na 23 marca 2024.