Gwałtowna eksplozja gazu w Łodzi przeraża mieszkańców

W sercu Łodzi, na tętniącej życiem alei Piłsudskiego, doszło do dramatycznego zdarzenia. W piątkowy poranek, 14 czerwca, nieco po godzinie dziewiątej, jedno z budynków na tej popularnej arterii miasta stało się miejscem niebezpiecznej eksplozji gazu.

Ta niespodziewana detonacja miała miejsce podczas realizacji prac serwisowych, co spowodowało duże straty materialne w strukturze budynku. Skutkiem tego nieszczęśliwego wypadku były m.in. zerwane podwieszane sufity w jednym z apartamentów.

Ten tragiczny incydent nie obył się bez ofiar. Jedna osoba doznała obrażeń i wymagała natychmiastowej pomocy medycznej. Na miejscu szybko pojawiły się służby ratunkowe, w tym strażacy oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który lądował w pobliżu miejsca zdarzenia.

Eksplozja gazu wywołała także duże utrudnienia komunikacyjne na al. Piłsudskiego. Droga prowadząca w kierunku dzielnicy Widzew od ulicy Kilińskiego została całkowicie zablokowana. Wszyscy kierowcy, którzy podążali al. Piłsudskiego i dotarli do skrzyżowania z Kilińskiego, byli zmuszeni do skręcenia w prawo, w kierunku ulicy Milionowej.