Brutalne zabójstwo w Łodzi

Kilka dni temu w Łodzi doszło do brutalnego zabójstwa. Zamordowano 30-letnią kobietę i 34-letniego mężczyznę. Co więcej wiadomo w tej sprawie?

Zabójstwo z premedytacją

Dochodzenie trwa w sprawie brutalnego morderstwa, które miało miejsce w nocy z soboty na niedzielę w Łodzi. Znaleziono tam ciała 30-letniej kobiety i 34-latka. Kilkanaście godzin wcześniej wszyscy trzej przyjechali do miasta i zatrzymali się w wynajętym mieszkaniu. W mieszkaniu znaleziono butelki i prawdopodobnie substancje psychotropowe. Zatrzymano 35-letniego mężczyznę, który był bardzo pobudzony i próbował wejść do kościoła. Ofiary miały liczne rany kłute zadane ostrym narzędziem, a śledczy zakładają, że przed tragedią odbywało się tam spotkanie towarzyskie.

Co grozi za zabójstwo?

W Polsce za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności lub kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, a w wyjątkowo ciężkich przypadkach może to być nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności bez możliwości warunkowego zwolnienia. Ostateczna kara zależy od szeregu czynników, takich jak okoliczności zdarzenia, motywy sprawcy, jego wcześniejsza kriminalna przeszłość itp.