Angielski dla dorosłych – dlaczego warto go szlifować i gdzie szukać najlepszych nauczycieli?

Język angielski jest jednym z najpowszechniej używanych na świecie i obecnie ciężko jest funkcjonować bez jego co najmniej komunikatywnej znajomości. W zależności od naszego poziomu może być to również ważny atut w przypadku szukania nowej pracy czy poszerzania swoich kompetencji. Angielski przyda nam się jednak także na co dzień – zarówno przy okazji obowiązków, jak i szeroko pojętej rozrywki. Dlaczego warto uczyć się języka w wieku dorosłym? Na co zwrócić uwagę przy wyborze szkoły językowej oraz kursów angielskiego? Jak ocenić nasze cele przed rozpoczęciem wybranego szkolenia?

1. Dlaczego język angielski jest tak pożądany?

2. Nauka języka angielskiego dla dorosłych – nie tylko ze względu na pracę

3. Dlaczego warto zdobywać certyfikaty w języku angielskim?

4. Jak znaleźć dobrego nauczyciela języka angielskiego?

5. Angielski dla dorosłych Łódź – na co zwrócić uwagę przy rozpoczęciu nauki?

Dlaczego język angielski jest tak pożądany?

Obecnie znajomość języków obcych jest wręcz podstawą codziennego funkcjonowania. Niezależnie od tego, czy weźmiemy za przykład pracę, rozrywkę czy inne elementy naszego życia, angielski jest wszechobecny i jeżeli nie znamy go zbyt dobrze, możemy mieć problem z wieloma zadaniami i wyzwaniami, jakie czekają na nas każdego dnia. Ponieważ jest on stosunkowo prosty do nauczenia się, brzmi melodyjnie i chwytliwie, a także bardzo rozpowszechnił się przez wzgląd na historię świata, angielski jest obecnie jednym z najpopularniejszych i najpowszechniej używanych języków na świecie. Jeżeli więc chcemy mieć udział w większej ilości aktywności, musimy nauczyć się go chociaż w stopniu komunikatywnym.

Nauka języka angielskiego dla dorosłych – nie tylko ze względu na pracę

Jedną z największych motywacji, jakie zwykle mamy względem nauki nowego języka, jest chęć poprawienia swoich kompetencji zawodowych, aby móc znaleźć bardziej atrakcyjną i lepiej płatną pracę. Nie jest to jednak jedyny powód, dla którego warto zdecydować się na angielski dla dorosłych Łódź. Możliwość obejrzenia filmu czy przeczytania książki w oryginale, rozumienie ze słuchu ścieżki dźwiękowej z gry czy też zdolność do zawierania międzynarodowych znajomości to również bardzo duże plusy, które daje nam znajomość języka. Im lepiej się go nauczymy i odkryjemy różne niuanse nim rządzące, tym lepiej będziemy w stanie rozumieć nie tylko same słowa, ale także kontekst i mentalność osób, które je napisały lub wypowiedziały. Jest to bardzo ważna umiejętność miękka, która przyda nam się zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

Dlaczego warto zdobywać certyfikaty w języku angielskim?

Bardziej zaawansowane kursy języka angielskiego przekazują nam nie tylko wiedzę, ale także umożliwiają przystąpienie do najróżniejszych certyfikatów. Jest to wartościowa opcja z punktu widzenia pracy – jeżeli język obcy jest wymaganiem nie do przeskoczenia w zawodzie, który wykonujemy, dobrze jest móc potwierdzić jego znajomość przy pomocy oficjalnego dokumentu. Nauka angielskiego pod kątem zdawania egzaminu kończącego się certyfikatem jest również nieco inna, niż standardowe lekcje dotyczące tego zagadnienia. Zwykle kursy tego typu są podzielone na sekcje dotyczące każdego z elementów certyfikatu, w tym także rozmowy z native speakerami, które pomagają budować pewność siebie w kontakcie z osobą, dla której język angielski jest tym ojczystym.

Jak znaleźć dobrego nauczyciela języka angielskiego?

Dobry kurs angielskiego to nie tylko sam plan nauki i jego konsekwentna realizacja, to także odpowiedni nauczyciel, który będzie w stanie wydobyć z nas nasze najlepsze cechy i pomoże przełamać barierę językową, jaka tkwi w wielu osobach próbujących nauczyć się czegoś nowego. Wybierając kurs z językiem angielskim warto zwrócić uwagę na to, czy wśród dostępnej kadry są także native speakerzy, dzięki którym możemy poczuć się bardziej komfortowo przy okazji rozmowy z osobą, dla której polski jest językiem dodatkowym. Dzięki temu nabierzemy pewności siebie, co przełoży się na chętniejsze korzystanie z nowo nabytych umiejętności w przyszłości. Dobry nauczyciel powinien być cierpliwy, rozumieć nasze mocne i słabe strony w kontekście nauki języka obcego, a także powinien umieć nas zmotywować do samodzielnej pracy, także po zajęciach w szkole językowej.

Angielski dla dorosłych Łódź – na co zwrócić uwagę przy rozpoczęciu nauki?

Wybierając kurs językowy powinniśmy przede wszystkim dostosować go do naszych aktualnych możliwości. Istnieje wiele różnych poziomów trudności, gdzie A jest tym najbardziej początkującym, a C tym najbardziej zaawansowanym. Dodatkowo powinniśmy także określić, czy interesuje nas angielski na co dzień, biznesowy, techniczny czy medyczny, ponieważ w zależności od wybranych zajęć będziemy uczyć się różnych zagadnień. Dobra szkoła językowa powinna także posiadać kursy, które możemy dopasować do naszych godzin pracy oraz innych aktywności w ciągu dnia. Warto także sprawdzić, czy otrzymamy materiały szkoleniowe, czy będziemy musieli zaopatrzyć się w nie samodzielnie.