Nowy ogród terapeutyczny dla pacjentów ośrodka onkologicznego w Szpitalu im. Kopernika w Łodzi

Wojewódzki Szpital im. Kopernika w Łodzi planuje stworzyć ogólnodostępny ogród z roślinami leczniczymi. Ma on służyć pacjentom jako miejsce terapii, a także pomagać w redukcji stresu. Pomysł na ten projekt wyłonił się w wyniku konkursu „Zielona Architektura Zdrowia”, jaki zorganizowali wspólnie Województwo Łódzkie i Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego.

Szpital im. Kopernika jest regionalnym ośrodkiem onkologii, który cieszy się uznaniem pacjentów nie tylko z województwa łódzkiego, ale i z całego kraju. Leczenie prowadzone jest tam przez doświadczonych specjalistów, korzystających z nowoczesnego sprzętu medycznego i najlepszych dostępnych terapii.

Podczas konferencji prasowej marszałek województwa łódzkiego, Joanna Skrzydlewska, podkreśliła znaczącą rolę natury w procesie leczenia. Zaznaczyła, że rośliny posiadają zdolności lecznicze i że przyszły ogród będzie miejscem, gdzie pacjenci mogą na chwilę zapomnieć o swojej chorobie, odpocząć i zrelaksować się.

Całkowite koszty realizacji tego projektu wyniosą około 150 tysięcy złotych. Taką samą sumę zamierza się przeznaczyć na stworzenie podobnego ogrodu terapeutycznego przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Marii Skłodowskiej Curie w Zgierzu – drugiego projektu wyłonionego w konkursie „Zielona Architektura Zdrowia”.