W tym roku czeka nas już 32. odsłona Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier. Nie będzie ona jednak taka jak wcześniejsze edycje, ponieważ odbędzie się w formule hybrydowej, a część rozmów z autorami komiksów zobaczymy online. Festiwal Komiksu i Gier odbędzie się w weekend 2-3 października, w łódzkiej Atlas Arenie. To wydarzenie, którego nie mogą opuścić fani gier, komiksu i cosplayu.
32. edycja Międzynarodowego Festiwalu Gier i Komiksu
Wszyscy fani gier i komiksu z pewnością już nie mogą się doczekać kolejnej edycji Międzynarodowego Festiwalu Gier i Komiksu. Tegoroczna odsłona wydarzenia odbędzie się w formie hybrydowej. Niektóre z wydarzeń towarzyszących odbędą się online. Wszyscy, którzy zakupią bilet na festiwal będą mogli wejść do strefy targowej, na której wystawiać się będą najważniejsi wydawcy komiksów w Polsce. Nie zabraknie również stoisk z gadżetami, koszulkami, plakatami i innymi rzeczami bezpośrednio związanymi z grami i komiksem. Odbędzie się również konkurs cosplay, dzięki czemu będziemy mogli podziwiać niezwykle oryginalne i kreatywne przebrania. Oprócz strefy targowej, w Atlas Arenie znajdzie się również strefa wolnego grania. Odbywać będą się różne turnieje, a zwiedzający będą mogli odwiedzić interaktywne stoiska. Jedną z ważniejszych stref, dla wszystkich fanów komiksów, będzie strefa spotkań z autorami, w której będą mogli otrzymać autograf od swoich ulubionych twórców. W salach konferencyjnych odbywać będą się również specjalne panele dyskusyjne. Nie wiadomo jednak jeszcze ilu z zagranicznych autorów przyjedzie w tym roku na festiwal. Możliwe, że niektóre ze spotkań z fanami będą odbywać się online.
Strefa Stanisława Lema
W związku z trwającym rokiem Stanisława Lema, tegoroczna edycja Festiwalu będzie miała osobną strefę tematyczną, która zostanie poświęcona pisarzowi. Jest to możliwe, dzięki nowemu partnerowi – Wydawnictwu Literackiemu, które wydaje książki Lema. W ramach tej strefy tematycznej odbędą się spotkania z pisarzami, dziennikarzami i różnymi artystami, którzy fragment swojej działalności poświęcają twórczości pisarza. Zorganizowany zostanie również konkurs „Maszyna do spełniania życzeń”. Chętni, którzy będą chcieli wziąć w nim udział, będą musieli stworzyć swój własny komiks, powiązany z tytułem konkursu. Rezultaty konkursu i zwycięską pracę poznamy pierwszego dnia Festiwalu – 2. października.
Warto pamiętać, że Festiwal nie skupia się jedynie na tematyce komiksu, ale nawiązuje również do gier planszowych i elektronicznych. W tej tematyce również odbywają się prelekcje, panele dyskusyjne i warsztaty. W tym roku, uczestnicy Festiwalu będą mieli również możliwość odwiedzenia wystaw w nowym Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej, które znajduje się w EC1. To z pewnością kolejna atrakcja, która zachęca do wzięcia udziału w Festiwalu.