32. Finał WOŚP startuje w Porcie Łódź już w sobotę

32. edycja słynnej akcji charytatywnej Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest tuż tuż. Chociaż oficjalnie rozpoczyna się w najbliższą niedzielę, mieszkańcy Łodzi będą mieli okazję wspierać tę szlachetną inicjatywę już od soboty. Centrum handlowe Port Łódź, położone przy ulicy Pabianickiej, przygotowało na weekend mnóstwo atrakcyjnych wydarzeń, mających na celu wesprzeć zbiórkę na rzecz oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Wśród planowanych atrakcji znajdują się między innymi warsztaty dla najmłodszych, które organizowane są we współpracy z Fundacją Koper Pomaga, oraz prezentacje niecodziennych motocykli.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to wydarzenie, które od lat gromadzi Polaków do wspólnego działania na rzecz potrzebujących, nie tylko w kraju, ale również za granicą. Podczas 32. Finału WOŚP, Port Łódź stanie się miejscem, gdzie każdy będzie mógł włączyć się do kwestowania i celebrować poczucie społeczności, jakie towarzyszy tej wyjątkowej akcji. Tegoroczną edycję WOŚP poświęcono walki z chorobami płuc po pandemii – wszystkie zebrane fundusze zostaną wykorzystane na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji pacjentów z oddziałów pulmonologicznych, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Mottem tegorocznej edycji jest hasło: „Tu wszystko gra OK!”.

W sobotę 27 stycznia w Porcie Łódź pojawi się niecodzienny wolontariusz – Jacek Sparrow. Ten znany pirat z ekranów kinowych będzie zbierał datki dla WOŚP, a w zamian za wsparcie chętnie zrobi pamiątkowe zdjęcie z każdym darczyńcą.