Poniedziałkowe kłopoty w ruchu drogowym w Łodzi: kolizja i awaria sygnalizacji świetlnej

Poranek w poniedziałek nie rozpoczął się zbyt optymistycznie dla łódzkich pasażerów korzystających z miejskiego transportu publicznego. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne (MPK) poinformowało o dwóch istotnych zastoju na trasach autobusowych i tramwajowych. Niezadowolenie dotknęło również kierowców, którzy musieli zmierzyć się z kolejną awarią systemu sygnalizacji świetlnej w okolicach Galerii Łódzkiej, co doprowadziło do incydentu drogowego.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal LDZ Zmotoryzowani Łodzianie, system sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i Alei Piłsudskiego po raz kolejny doświadczył awarii. Jak dobrze wiemy, bez działających świateł ruch drogowy na tym ruchliwym skrzyżowaniu staje się wyjątkowo skomplikowany, co prowadzi do chaosu. Na miejscu pojawiły się odpowiednie służby drogowe, które ostatecznie były w stanie przywrócić prawidłowe działanie sygnalizacji.

Możliwe, że to właśnie awaria sygnalizacji była jednym z czynników przyczyniających się do kolizji, która miała miejsce tamże około godziny 7. W wyniku tego incydentu ucierpiał samochód marki Nissan. Przejezdność przez skrzyżowanie została utrudniona.

Tego samego dnia rano pasażerowie łódzkiego MPK również spotkali się z nieoczekiwanymi trudnościami. Miejski przewoźnik poinformował o dwóch poważnych przestojach, które miały miejsce w poniedziałek. Po godzinie 5 ruch na liniach numer: 2, 3, 6, 8, 11, 19 został zatrzymany.