Młodzi pływacy z Łodzi triumfują na mistrzostwach Polski juniorów młodszych

W dwóch polskich miastach, Oświęcimiu i Ostrowcu Świętokrzyskim, odbyły się mistrzostwa Polski juniorów młodszych w pływaniu. W pierwszym z nich rywalizowali zawodnicy do 15 roku życia, a w drugim – do 14 lat. Pływacy reprezentujący kluby z Łodzi okazali się bardzo skuteczni, przynosząc prawie 20 medali ze swoich startów.

W Oświęcimiu, gdzie rywalizowano w kategorii starszych juniorów, łódzcy sportowcy zdobyli sześć medali. Najbardziej błyszczał tam Fabian Janiszewski z UKS 190 z Łodzi, który zgarnął pełną kolekcję medali – złoto (1500m stylem dowolnym, 16:22,81), srebro (800m stylem dowolnym, 8:33,61) oraz brąz (400m stylem dowolnym, 4:07,77). Piotr Lesiak reprezentujący SKS 137 Delfin zajął dwa razy drugie miejsce – na dystansie 100m (59,67) i 200m stylem grzbietowym (2:11,50). Mateusz Sekściński z MKS Trójka Łódź wywalczył srebrny medal na 100m stylem motylkowym (57,44). Do finałów swoich konkurencji doszli również Oskar Dębski (MKS Jedynka Łódź), Karolina Rozwadowska (SKS 137 Delfin Łódź) i Maja Rutkowska (UKS SP-149 Łódź).

Z kolei w Ostrowcu Świętokrzyskim najlepszy okazał się Victor Kaczmarek, który trenuje we Francji, ale reprezentuje MKS Trójka Łódź. Zdobył trzy złote medale na dystansach 50m stylem dowolnym (24,82), 50m stylem motylkowym (25,39) i 100m stylem motylkowym (58,10), a także srebro na 200m stylem motylkowym (2:17,41). Srebrne medale wywalczyła również Patrycja Muszyńska (SKS 137 Delfin Łódź) na 100m (1:15,06) oraz 200m stylem klasycznym (2:43,25). Aleksander Jagiełło z MKS Trójka Łódź (syn byłej zawodniczki tego klubu Moniki Kurstak) i Antoni Porada z UKS SP-149 łódź zdobyli brązowe medale. Jagiełło triumfował na 100m i 200m stylem klasycznym (1.10,50 i 2.32,80), a Porada na 800m stylem dowolnym (9.11,64). Trzecie miejsce zajął również zespół sztafetowy MKS Trójka na dystansie 4x100m stylem zmiennym. W tej grupie wiekowej do finałów awansowali również: Konrad Ciesielski, Dawid Kaczmarek (oba z MKS Trójka Łódź) oraz Jan Zdziechowski (SKS 137 Delfin Łódź).