Na rynku pierwotnym przyjęto za standard dołączanie do każdego nowego mieszkania przestrzeni plenerowej w formie tarasu z ogródkiem lub balkonu. Wielu kupujących nie wyobraża sobie dzisiaj mieszkania bez tych choćby kilku metrów dodatkowej powierzchni dającej wytchnienie i relaks. Zagospodarowanie terenu inwestycji odpowiednim nasadzeniem jest jednak równie ważne, co bliskość do miejskich zieleńców. Gdzie szukać takich mieszkań w Łodzi?
Mieszkania na sprzedaż Łódź – w otoczeniu zielonych atrakcji
W Łodzi występuje bardzo dużo miejskich zieleńców – większych czy mniejszych, lepiej zaaranżowanych lub gorzej, zlokalizowanych w centrum, jak i daleko poza nim. Łódź jest naprawdę zielona w całej swej rozciągłości.
Zarząd Zieleni Miejskiej w Łodzi rozróżnia aż 36 parków miejskich oraz Błonia Łódzkie. Większość z nich jest zlokalizowana w sercu Łodzi, choć nie wszystkie. Są to także duże i znacznie różniące się od siebie w zakresie powierzchni obiekty – począwszy od 1,8-hektarowego Parku Moniuszki, a skończywszy na blisko 100 razy większym (169 ha) Parku Piłsudskiego, tzw. Park na Zdrowiu.
Największym miejskim zieleńcem w Łodzi jest zatem Park na Zdrowiu, który oferuje szereg możliwości rekreacyjnych, wypoczynku na świeżym powietrzu czy mnóstwo atrakcji kulturalnych i rozrywkowych. Na terenie Parku znajduje się m.in. ogród zoologiczny, ogród botaniczny, aquapark, stawy, muszla koncertowa, parki linowe, place zabaw, alejki spacerowe i ścieżki rowerowe. W Parku organizowane są coraz częściej także plenerowe imprezy, koncerty, kina „pod chmurką” itp. Nieopodal znajduje się również Atlas Arena. Park na Zdrowiu to nie tylko zielone płuca Łodzi, ale również tętniące życiem miejsce spotkań i spędzania wolnego czasu przez mieszkańców na łonie natury.
Mieszkanie na sprzedaż Łódź – gdzie szukać?
Poza dostępem do miejskich zieleńców w okolicy inwestycji, w której planujemy kupić mieszkanie, warto przyjrzeć się bliżej zagospodarowaniu terenu osiedla. Czy otoczenie budynków zostało przestrzennie zaprojektowane i odległość pomiędzy budynkami jest odpowiednio duża? Czy deweloper zadbał o odpowiednią ilość nasadzeń i roślinności? Czy na osiedlu znajduje się wystarczająco dużo miejsc do wypoczynku lub elementów małej architektury umilających codzienne przebywanie na terenie inwestycji? Poszukując wyżej wymienionych, ale również szeregu innych udogodnień przy kupnie nowego mieszkania w Łodzi, nie można nie zwrócić uwagi na inwestycje Grupy Murapol na łódzkim Polesiu.
– Murapol Osiedle Faktoria, Murapol Argentum i Murapol Nowa Przędzalnia to nowoczesne inwestycje mieszkaniowe położone niemal w centrum Łodzi i w sąsiedztwie największych miejskich zieleńców w postaci Parku na Zdrowiu czy Parku Poniatowskiego. Na terenie naszych inwestycji nie brakuje starannie zaprojektowanej roślinności, drzew, krzewów, ale i elementów małej architektury pozwalających zarówno na odpoczynek od codziennych spraw, jak i rekreację na świeżym powietrzu. Do każdego mieszkania w Łodzi przynależy ponadto dodatkowa przestrzeń plenerowa w formie tarasów z zielonymi ogródkami o powierzchni sięgającej nawet 78 m2 lub przestronnych, nawet dwóch balkonów. Wiemy, jak bardzo ważny jest dla naszych mieszkańców kontakt z naturą, dlatego szczególnie dbamy o to, by pogodzić dostęp do zieleni z miejskimi udogodnieniami – komentuje Łukasz Tekieli, dyrektor ds. sprzedaży w Grupie Murapol.
Poza tarasami wybrukowanymi kostką brukową wraz z porośniętymi zielenią ogródkami lub balkonami, mieszkania w Łodzi od dewelopera Murapol oferują znacznie więcej. W standardzie mieszkań przewidziano pakiet antysmogowy zapewniający stały dopływ czystego powietrza, wolnego od zanieczyszczeń, pyłków czy owadów. Home Management System wdrożony w budynkach pozwala mieszkańcom korzystać z urządzeń typu smart home, w tym sterować ogrzewaniem, oświetleniem czy zaworami wody. Konsekwentne stosowanie tego rozwiązania może zmniejszyć zużycie energii elektrycznej i cieplnej nawet o 29% w skali roku.
Na Murapol Osiedlu Faktoria przy al. 1 Maja oraz w Murapol Argentum przy ul. Srebrzyńskiej zaprojektowano ponadto stację ładowania aut elektrycznych dla miłośników niskoemisyjnych środków transportu. Warto podkreślić również dbałość o wysoki standard części wspólnych, które powstają przy wykorzystaniu trwałych gresów o delikatnych i stonowanych wzorach, laminowanych paneli ściennych w złotym kolorze czy szlachetnego, wysokiej jakości tynku mozaikowego. Co więcej, w holach wejściowych zaplanowano estetyczne skrzynki pocztowe oraz duże lustra, nadając tym przestrzeniom więcej elegancji.