Najbardziej pożądane Kierunki studiów na łódzkich uczelniach publicznych

Podczas pierwszego etapu rekrutacji na największych łódzkich uczelniach publicznych, najwięcej kandydatów zdecydowało się na kierunki takie jak psychologia, biologia kryminalistyczna oraz marketing na Uniwersytecie Łódzkim. Z kolei na Politechnice Łódzkiej najchętniej wybierano kierunki związane z informatyką i zarządzaniem.

Uniwersytet Łódzki przyciągnął ponad 11 tysięcy aspirujących studentów. Niezależnie od wielu lat, psychologia okazała się być najpopularniejszym wyborem, z liczbą 15 kandydatów ubiegających się o jedno miejsce. Biologia kryminalistyczna przyciągała średnio 10 osób na miejsce, a marketing prawie 9 osób. Inne popularne kierunki obejmowały filologię angielską, zarządzanie, Business Management – każdy z tych kierunków cieszył się zainteresowaniem około 8 osób na miejsce – a także dziennikarstwo, media i projektowanie komunikacji, które przyciągało 7 osób na miejsce.

Za to inny zestaw kierunków oferował możliwość studiowania 5-6 kandydatom na miejsce. Były to między innymi: stosunki międzynarodowe, nowe media i kultura cyfrowa, produkcja teatralna i organizacja widowisk, finanse i inwestycje, filologia hiszpańska z językiem angielskim, wychowanie fizyczne i zdrowotne oraz analityka biznesu i twórcze pisanie.

W tym roku Uniwersytet Łódzki zaoferował również nowy kierunek: biegły rewident i audyt finansowy na Wydziale Zarządzania UŁ. Ten kierunek posiada akredytację Polskiej Izby Biegłych Rewidentów.

Jak informuje Iwona Ptaszek-Zielińska, reprezentująca Centrum Komunikacji i PR Uniwersytetu Łódzkiego, wyniki kwalifikacji zostaną ogłoszone na indywidualnych kontach kandydatów w systemie rekrutacyjnym do 18 lipca. Kandydaci mają czas od 19 do 23 lipca na dostarczenie wymaganych dokumentów w formie papierowej. Osoby, które dopełnią wszelkich formalności w wyznaczonym terminie, zostaną przyjęte na studia. Lista zakwalifikowanych studentów zostanie ogłoszona do końca lipca, czyli do 31-go.